Co se stane potom...?

10. listopadu 2012 v 20:17 | Asano |  Zbytek
Tak ještě dneska přidávám takové, dalo by se říct zamyšlení. Je to hodně krátké, to vím, ale i tak jsem to chtěla napsat. Tak si to přečtěte, a napiště, budu moc ráda. :)
Špinavý déšť divoce padal na trosky města. V dálce byl slyšet hvizdot bomb, a křiky vojáků, kteří statečně bojují. Pod troskami byly mrtvoly lidí všeho věku, i děti. Nikdo nebral ohledy na nikoho ani na nic, prahli jen po bohatství. Lidé jsou tak krutí a chtiví, a když mají možnost, zničí cokoliv, co dostanou do rukou. Spousta nevinných padla v boji kvůli nenávisti dvou vysoce postavených osob. Jen kvůli té nenávisti zemřela celá města. Už nikde nebylo ani živáčka. Domy rozbořené, hořící stromy, a opodál tiché bolestné sténání. Jeden voják, který byl velmi vážně postřelen, dále žil. Ale moc času mu nezbývalo. Proto přemýšlel. Jak někdo říká, před smrtí se mu promítne celý život, tohle se dělo jemu.
Byl to obyčejný chlapec, co toužil po slávě a uznání. Vydal se tedy cestou vojáka, a snažil se ze všech sil. Ale pak propukla válka, a on musel jít s vojskem do boje. Byl jeden z mnoha. Seběhlo se to rychle. Napadli nepřátelské město, a vyvraždili v něm všechno živé. Jenže tam byly děti, matky, a další nevinní lidé, kteří nechtěli mít s touto válkou nic společného. Jeho spolu bojovníci neměli slitování, vraždili, kradli, a ubližovali. Jeho snem bylo velet vojskům, ale pro dobrou věc, chtěl svůj lid chránit před nebezpečím, a ne vraždit své sousedy.
Seděl opřený o kus rozlomeného betonového sloupu. Cítil chlad deště. Ale nebyl to jen déšť, kdo ho studil u nohou. Cítil ''ji'. Opravdu už byl jeho čas? Přemýšlel, co asi dělá jeho sestra. Možná zrovna jedí večeři s jeho synovcem. Možná. Nebo je válka taky zasáhla a potká je v nebi. Ach, ano. Co ho vlastně čeká? Co přijde potom? Půjde no nebe nebo do pekla. A existuje vůbec? Slyšel mnoho verzí toho, co se stane po smrti. Ale netušil, jestli se má bát.
Krev vytékala z rány v boku. Karmínová tekutina nasákla do hlíny a prachu.
Cítil, že každou chvíli…
A potom už nebyl. Před očima se mu jen zableskl černý lesklý plášť. To bylo poslední, co viděl.

PS: Byla bych moc ráda kdyby jste napsali co se mohlo tomu vojákovi stát. Jaká je vaše představa toho co se stalo potom? Došel na nějaké vysněné místo za rodinou, nebo bude jen prázdno? Co si o tom myslíte?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám moje povídky?

Jsou úžasné!!! 57.1% (28)
Příjemné čtení 16.3% (8)
Nic moc 14.3% (7)
Nic jsem nečetl/a 12.2% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama