Tokage - Potomci Draků - XI

28. července 2013 v 15:37 | Tereki |  Tokage - Potomci Draků
Část od Tereki ^w^

Spolu s jeho přítelem z rodu Kuro byl vláčen pryč z místnosti, kde byli vězněni ostatní. Další lidé z jeho rodiny. A většina z toho byly malé děti.
"Rine." Špitl Daisuke k černovlasému chlapci, který taktéž byl vláčen pryč.
"Hm?" pozvedl obočí v otázce.
"Musíme se od nich dostat."
"Myslíš, že to nevím?" zavrčel černovlásek potichu. "Ale jak se chceš odsud dostat? Nemáme žádnou chakru, všechnu nám ji vzali, když jsme asi byli mimo." Oznámil mu přítel.
"Ale, ale." Uslyšeli najednou oba dva mladíci ženský hlas. Zvedli hlavu a zjistili, že za nimi jde ta černovlasá Mashiba. "Dorozumíváte se nad útěkem? To vám bude houby platné, protože se z našeho sídla nedostanete." Zavrtěla hlavou se spokojeným úsměvem Mashiba.
Oba dva si to však uvědomovali. Sídlo Mashibů ani jeden z nich neznal, nevěděli, ani v jaké jsou vesnici natož, jak dlouho je sem asi přemisťovali.
"Oh." Černovláska se najednou zastavila. Tím zastavila i dva muže, kteří za sebou vlekli svázaného Rina a Daisukeho. Žena se naklonila k hnědovláskovi a zblízka si ho prohlédla. V té tmě toho moc nešlo vidět, ale konečně si toho všimla. "Podívejme se, ty nejsi čistokrevný." Řekla najednou.
"Ne, vážně?" povzdychl si Daisuke.
"Vážně." Zavrčela černovláska. Pak se oddálila a chytla svou bradu do svých dvou prstů v přemýšlivém gestu. "Nevím, nevím. Mám tě odnést zpátky k ostatním a nebo ne?" přemýšlela. Mezi nimi bylo naprosté ticho, dokud se černovlasá Mashiba nerozhodla. "Ne, ne." Zavrtěla hlavou. "Jsi míšenec, máš obrovskou cenu. A asi největší ze všech, protože máš odtud asi nejvíce dovedností a schopností." Poté se podívala na muže před sebou. "Odveď ho k ostatním. Nemůžeme mu nic udělat."
"Jistě." Jako poslušný sluha se otočil a ihned se vydal druhým směrem.
"Ne, počkat!" začal se vzpírat Daisuke.
"Daii!" zvolal Rin, který ho napodobil a snažil se vykroutit ze sevření lan.
Ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Lana byla moc pevně utažena a oni s nedostatkem chakry nemohli nic dělat.
Byli oddělení.
Ve vězení nastal rozruch, když Daisukeho zavřeli k ostatním.
"Daisuke-kun!" zvolala Reiko a ihned ho objala. "Jsi v pořádku?" zajímala se vystrašeným tónem hlasu. Ihned za ní se začal zajímat i Miki.
"Kéž by." Povzdychnul si hnědovlásek a nenávistným pohledem se podíval na Mashiby, kteří tam nyní hlídali. Sice byli dva a oni, Tokage, byli v převaze, ale byli bez chakry a navíc skoro všichni byli malé děti a nebo starší lidé bez ninja zkušeností. Poté se podíval na své druhy před sebou. "Musíme se odsud dostat. Musíme odlákat pozornost těch strážných. Musíme ostatní zachránit."
"Ale jak?" zajímal se Miki.
Nastalo ticho. Všichni tři se snažili přemýšlet. V tu chvíli to Daisukemu došlo. Byl teď snad nejvíce hlídaným, takže kdyby on odvedl jejich pozornost, Miki s Reiko by mohli vyvolat své ještěry a spolupracovat s nimi. "Reiko, Miki, mám to!" oznámil šeptem.
"Hm?" oba dva pozvedli obočí.
"Odlákám jejich pozornost a vy mezitím vyvoláte své ještěry a pokusíte se s nimi nabrat alespoň trochu chakry. Dobře?"
"A jak chceš odvést jejich pozornost?" zeptala se Reiko se zájmem. "Nezapomeň, jsou to Mashibové a jsou celkem chytří. I když se na to nezdají."
"Nejsem až tak blbý, vím to." Povzdychnul si Daisuke. "Ale teď se mnou hrajte. Pak se přemístěte za ostatní, ať vás stráže nevidí a zkuste ty lidi taky přemluvit na tenhle plán." Miki s Reiko jen přikývli hlavou. Nic jiného se snad dělat ani nedalo.
Hnědovlásek se zvednul a podíval se na dva mladší členy klanu Tokage. Pak vyšel směrem ke strážným. "Prosím vás, nemáte nějakou vodu? Všichni máme obrovskou žízeň." Zažadonil Daisuke.
"Vypadni od těch mříží skrčku!" s tím jeden z mužů vyvolal ohnivé jutsu, které mříže rozpálilo.
Všichni míšenci se zalekli a rychle se schoulili do davu. Toho využili i Reiko s Mikim a společně se za jeden hlouček schovali, aby Mashibáci měli domnění, že i oni se bojí.
Naštěstí rozpálené mříže Daisukemu nic neudělali. Jeho tělo umělo přijmout energii ohně a tak mu rozžhavený kov nepopálil. Naopak. Přidal mu trošku více síly. "Moc vás prosím! Jestli nám nedáte napít, jako zboží budeme na nic!" žadonil nadále hnědovlásek.
"Neslyšel jsi nás poprvé? Kliď se!" s tím se ho znovu snažili odradit ohněm. Jim ovšem pořád nedocházelo, že Daisukemu to pomáhalo.
Mezitím si Reiko a Miki vyvolali své ještěry, kteří se jim usadili na rameno a snažili se nabrat co nejvíce chakry. Těmto dvou se dokonce povedlo přesvědčit ještě dva ninji z klanu Tokage, aby s nimi spolupracovali.
"Tady máte!" do vězení jim byla vhozena jedna láhev s pitnou vodou. "A dost už, jinak to bude horší!" vykřikl Mashiba.
Hnědovlasý míšenec se sehnul pro láhev vody a hodil ji těm, kteří ji potřebovali nyní více. Dav se už rozpustil, byl zase klid.
"Tak co?" zeptal se nenápadně Daisuke, když si přisedl k mladším jedincům, než byl on.
"Něco málo jsme stihli Daisuke-kun." Oznámila Reiko. "Ale není to všechno. Tolik, kolik by jsme potřebovali." Pak se podívala na něho. "Měli by jsme ti tu naši nabranou sílu věnovat."
"Ne." Odsekl ihned hnědovlásek. "Tu si nechte, budete ji potřebovat."
"A-Ale-"
"Pšt." Zašeptal tiše. " Teď potřebujeme, aby nastal zmatek." S tím se podíval na nově příchozího mladíka, který se jim celou dobu snažil pomoct. "Ty." Ukázal na něho. "Jaké je tvé jméno?"
"Kawa." Odpověděl trochu roztřeseně chlapec.
"Ty a Miki vyvoláte neshody. Předstírejte, že se mezi sebou mlátíte, protože ty jsi míšenec Midoriho a ty Kura. Nadávejte jeden na druhého, bijte se, ale hlavně to nepřežeňte. Ty Reiko." S tím se podíval na černovlasou dívku. "Byla by jsi mi schopná pomoct?"
"Jistě Daisuke-kun." Přikývla hlavou černovláska.
"Jakmile sem vnikne stráž, pomůžeš mi je odstranit."
"Dobře."
S posledními slovy se ujal jejich plánu Kawa. "Midori neschopný! Co si o sobě myslíš?! Že když jsi míšený s Akou, že tě budu brát?! Jsi jen neschopný debil!"
"Ty máš o sobě říkat ty můro jedna!" vykřikl na svou obranu Miki.
"Co jsi to řekl?!" v tu chvíli se Kawa vrhl na blonďatého chlapce a jejich bitva začala.
Stráže si toho všimli a ihned s tím začali něco dělat. "Hej vy dva!" vykřikli a otevřeli dveře od vězení. Naštěstí tito dva sice měli svaly jako hory, ale mozek a rozum postrádali. Okamžitě vešli do místnosti, aby dva malé hochy od sebe oddělili.
Tu chvíli ale pro sebe využili Daisuke s Reiko. Oba dva začali dělat pečetě a každý se vrhnul na jednoho z protivníků. Mashibáci se chtěli začít bránit, ale Tokage oheň je jeden z nejsilnějších a tak protivníci neměli šanci.
Jejich těla lehla popelem skoro ihned.
Ostatní členové Tokage nevěděli v tu chvíli, co se děje.
Daisuke se podíval jejich směrem. "Dostanu vás odsud." Řekl potichu. Pořád byla možnost, že by je Mashibáci mohli slyšet, proto raději šeptal. "Všichni, kdo umíte vyvolat své ještěry, vyvolejte je. Snažte se pomoci jich nabrat co nejvíce chakry, ale honem. Nemáme dostatek času. A prosím vás. Buďte potichu. Nesmí na tohle přijít." Daisuke přišel ke dveřím věznice. Podíval se na jednoho z Mashibů a ihned začal tvořit pečetě. "Kai!" šeptnul ostře. V tu chvíli se jeho tělo proměnilo na tělo jednoho z Mashibů. Členové Tokage se na chvíli zalekli, ale ihned se uklidnili, když slyšeli Daisukeho klidný hlas. "Schovejte za sebe ten popel." Upozornil je.
Miki jen přikývnul hlavou a jednoduchým jutsu přinutil kapky vody, aby spláchli popel tak, aby nešel vidět. "Hotovo!" šeptnul malý blonďáček.
Daisuke v těle Mashiby se jen pousmál. Kousnul se do prstu, z něhož vyteklo trochu krve, udělal pár pečetí a ruce pak složil na zem. "Kuchiyose no jutsu!" šeptnul. V tu chvíli se na zemi objevil jeho rudý ještěr. "Akami." Oslovil ho mladík.
Ještěr jménem Akami se na chvíli zalekl, ale pak rozpoznal jeho chakru. "Daisuke." Vydal ze sebe syčivým tónem. "Vím vše." S tím mu vlezl pod oblečení. "Jdi. Mezitím ti naberu trochu chakry."
"Dobře." Přikývl nyní černovlásek. Zavřel dveře od vězení, ale nezamkl je. Nikdo to nemohl poznat. "Zůstaňte tady." Přikázal míšencům. "Dám vám znamení, až vzduch bude čistý." Obeznámil je Daisuke. Všichni mu jen poděkovali nebo přikývli hlavou. Poté se on zaměřil na svého Akamiho. "Akami, kde je Kari-chan?" zeptal se, když zjistil, že chodba je dvojitá.
"Ty chceš najít tu, která tě tak moc nenávidí?" zasyčel Akami.
"Není taková. Je tak prostě vychovaná." Bránil svou kamarádku Daisuke.
Ještěr si jen povzdychnul. "Doprava, pak projdi chodbou a první dveře napravo. Tam najdeš jak ji, tak i tu malou černovlasou dívenku." Oznámil mu.
"Díky." S tím Daisuke vykročil na pomoc svým kamarádům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se můj blog?

Úžasný!! 40.6% (86)
Jasně 19.8% (42)
Ale jo, fajn 13.2% (28)
Je co vylepšovat 13.7% (29)
Nelíbí... 12.7% (27)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama